Jesteśmy ekspertami z zakresu oceny ryzyka i doradztwa w szeroko pojętym obszarze bezpieczeństwa i stosunków międzynarodowych. Pomagamy naszym klientom stworzyć bezpieczne, odporne i spełniające najbardziej wymagające normy organizacje. W naszej działalności łączymy ekskluzywną wiedzę i doświadczenie z możliwościami jakie dają nowoczesne technologie oraz potęga danych. MITU wykorzystuje nowoczesne metody i narzędzia analityczne, takie jak analiza sieciowa, analiza scenariuszowa, analiza ryzyka i analiza geopolityczna. Ponadto, dostarczamy rzetelne informacje i analizy z obszarów niedostępnych dla innych.

W MITU rozumiemy ryzyko, przełamujemy niepewność i umożliwiamy naszym klientom podejmowanie lepszych decyzji. Rozumiemy, że dyskrecja jest ważna dla wielu organizacji, toteż nigdy nie ujawniamy tożsamości naszych klientów. Należą do nich zarówno firmy prywatne, jak i agencje rządowe, kancelarie prawne oraz podmioty pozarządowe z całego świata. Wspieramy również dziennikarzy i freelancerów, aby podnieść poziom ich własnych analiz.

Wachlarz wykorzystywanych przez nas narzędzi i technik zapewnia całkowitą poufność zarówno naszych kontaktów z klientami, jak i procesu przygotowywania naszych produktów. Dzięki połączeniu różnych umiejętności, narodowości, środowisk i poglądów nasze zespoły są dostosowane do świata, w którym pracują nasi klienci.

Specjalizujemy się zwłaszcza w problematyce Europy Wschodniej, tzw. obszaru postsowieckiegoi Bliskiego Wschodu.

Nasza firma powstała w 2017 roku z inicjatywy grupy ekspertów i praktyków z różnych krajów regionu, którzy chcieli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z szerokim gronem odbiorców.

Nasi eksperci są wysoko wykwalifikowani, wyszkoleni i doświadczeni w obszarze zagadnień związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem i problematyką międzynarodową. Nasz zespół składa się z ekonomistów, prawników, dziennikarzy, analityków i byłych dyplomatów, wojskowych, przedstawicieli organów ścigania oraz pracowników sektora prywatnego z wieloletnim doświadczeniem w branży w danym regionie. Chętnie korzystamy również ze wsparcia zaufanych ekspertów zewnętrznych. Aktualnie MITU zatrudnia specjalistów z 8 krajów: Polski, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Rumunii, Serbii, Bośni i Hercegowiny oraz Chorwacji.

MITU ma swoje główną siedzibę w Warszawie oraz biura terenowe w kilku innych europejskich stolicach.

Nasza firma ma na celu promowanie dialogu i współpracy między krajami „Wschodu” i Bałkanów oraz Unią Europejską i NATO. Firma dąży do podnoszenia świadomości i zrozumienia wyzwań stojących przed regionem oraz do prezentowania możliwych rozwiązań.

Cel twórców MITU jest prosty i ambitny: przyczynić się do lepszego zrozumienia i dialogu między krajami regionu, UE i NATO. Wierzymy, że poprzez dostarczanie wysokiej jakości produktów i usług możemy wspierać procesy demokratyzacji, stabilizacji, rozwoju i integracji w regionie.

MITU Centrum Analiz i Oceny Ryzyka
MITU Centrum Analiz i Oceny Ryzyka

ul. Złota 75A lok. 7, 00-819 Warszawa